Niedostępność serwera WWW i baz danych

Co się dzieje?


Rozpoczęcie:

2020-09-07 07:30:00

Opis:

Na jednym z serwerów WWW (www36) doszło do awarii systemu bazodanowego. Aktualnie trwa rozwiązywanie zaistniałej sytuacji. Za powstałe trudności serdecznie przepraszamy.

Jakich serwerów lub elementów infrastruktury dotyczą prace:

www36

Szacowany czas zakończenia:

2020-09-07 15:30:00

Co robimy?


Na jakim etapie jesteśmy obecnie?

potwierdzenie uszkodzenia
diagnoza i plan działania
praca w toku
zakończono

Orientacyjny postęp prac:

100%

Informacje dodatkowe:

datagodzinaopis
2020-09-07
11:00:00
Nasi administratorzy znaleźli potencjalne źródło usterki. Nadal pracują nad usunięciem awarii.
2020-09-07
13:45:26
Prace nad przywróceniem funkcjonowania usługi trwają nadal. Nasi administratorzy robią co w ich mocy aby usługa wróciła do działania jak najszybciej.
2020-09-07
15:41:34
Awaria na serwerze została usunięta. Obecnie usługi działają bez zakłóceń. Bardzo serdecznie przepraszamy za dzisiejszy incydent. Życzymy miłego i spokojnego popołudnia.

Częste pytania


Kiedy wszystko zacznie działać?

Nasza ekipa robi aktualnie wszystko co możliwe, aby było to jak najszybciej. Aktualny poziom postępu w usuwaniu skutków zdarzenia jest widoczny powyżej.

Widzę informację o postępach, ale strona działa bardzo powoli

Serwer po naprawie działa zazwyczaj z ograniczoną wydajnością. Wiążę się to z takimi czynnościami, jak sprawdzanie integralności danych, rozładowywanie kolejek poczty zgromadzonej podczas przestoju etc. Zazwyczaj pełna wydajność jest osiągana w ok. 15 min.od przywrócenia pracy serwera.

Jakie są zasady odpowiedzialności operatora?

Zasady naszej odpowiedzialności reguluje regulamin oraz określony poziom SLA. Poziom ten znajdziesz w specyfikacji Twojej usługi hostingowej. Określa on, jaki procent czasu umowy usługa musi działać sprawnie. Jeśli zdefiniowany próg zostanie przekroczony - masz prawo do określonej rekomensaty. Ze względu na to, że każda sytuacja jest inna - do każdej reklamacji zgłoszonej do nas odnosimy się indywidualnie. Reklamację zgłosić możesz elektronicznie korzystając z naszych danych kontaktowych w zakładce kontakt na naszej stronie www.