Niedostępność panelu administracyjnego i webmail

Co się dzieje?


Rozpoczęcie:

2020-10-26 12:00:00

Opis:

Sytuacja objawia się czasową niedostępnością panelu administracyjnego oraz webmail. Znamy już przyczyny samego problemu i aktualnie nasi programiści pracują nad przywróceniem stabilnego działania obu usług.
Sytuacja nie wpływa na działanie stron internetowych, baz danych i usług pocztowych utrzymywanych na naszych serwerach.
Korzystanie z poczty jest dalej możliwe przy pomocy programów, np.: Thunderbird.
Więcej informacji i aktualny stan są dostępne poniżej. Za powstałe trudności serdecznie przepraszamy.

Jakich serwerów lub elementów infrastruktury dotyczą prace:

Serwery z panelem administracyjnym
Serwery webmail

Szacowany czas zakończenia:

2020-10-26 15:30:00

Co robimy?


Na jakim etapie jesteśmy obecnie?

potwierdzenie uszkodzenia
diagnoza i plan działania
praca w toku
zakończono

Orientacyjny postęp prac:

100%

Informacje dodatkowe:

datagodzinaopis
2020-10-26
12:29:45
Panele i webmail powoli już wracają do pełni działania. Jeszcze same przyczyny są wyjaśniane, a także pracujemy nad ustabilizowaniem usługi.
2020-10-26
13:19:56
Sytuacja jeszcze występuje, wciąż pracujemy nad pełną stabilizacją usługi panelu administracyjnego i webmail.
2020-10-26
13:37:22
Przepraszamy za wciąż występującą sytuację. Niedostępność pojawia się w krótkich chwilach i w ciągu ostatnich dwóch godzin łączna niedostępność była przez ok. 10-15 minut. Nasi programiści wraz z administratorami wciąż pracują nad stabilizacją usługi, przez co mogą wystąpić jeszcze niedostępności.
2020-10-26
14:13:27
Nasi administratorzy oraz programiści wciąż pracują nad stabilizacją. Pomimo braku nowych zgłoszeń o występowaniu problemów, wciąż jeszcze weryfikujemy kolejne komponenty w celu zapewnienia nieprzerwanej pracy bez awarii.
2020-10-26
15:20:57
Sytuacja została opanowana. Problemem okazała się wydajność niektórych komponentów i prac, których efektem było przeciążenie serwerów działających w ramach usług panelu oraz webmail. W celu uniknięcia w przyszłości podobnych sytuacji pracujemy nad zwiększeniem wydajności komponentów, a także nad większą skalowalnością obecnego rozwiązania.

Częste pytania


Kiedy wszystko zacznie działać?

Nasza ekipa robi aktualnie wszystko, co możliwe, aby było to jak najszybciej. Aktualny poziom postępu w usuwaniu skutków zdarzenia jest widoczny powyżej.

Czy panel i webmail wpływa na działanie innych usług?

Nie, panel i webmail nie wpływają na to, czy poczta zostanie wysłana i odebrana, tak samo strony WWW i bazy danych również są w pełni dostępne

Webmail nie działa, to jak mogę przeglądać moją skrzynkę?

Usługi pocztowe są niezależne od webmail. W przypadku, gdy webmail nie jest dostępny, można skorzystać ze skrzynki za pomocy programów pocztowych. Takim programem jest np.: Thunderbird, czy Outlook. Instrukcje jak skonfigurować skrzynkę pocztową znajdą Państwo w naszej pomocy